3 propozycje zajęć dla dzieci na koniec zimy

142600139641235500Choć ferie dawno się skończyły, to zima wciąż jeszcze trwa. Jak spędzić ostatnie chłodne dni z dziećmi, aby wyniosły z nich nie tylko mnóstwo frajdy, ale również rozwój intelektualny bądź sprawnościowy? Przedstawiamy kilka propozycji na początek marca.

Sztuczny śnieg dla tych, którym wciąż mało zimy

Jeżeli tej zimy nie mieliście okazji, aby zabrać swoje maluchy w góry – wciąż nie jest za późno! Nawet jeśli nie możecie wziąć tygodnia urlopu, aby odwiedzić południe kraju – nie musicie rezygnować z wypadu na narty. W ostatnich latach powstało wiele stoków narciarskich, które znajdują się nie tylko w górach, ale również np. na Lubelszczyźnie bądź Warmii i Mazurach. Pomimo dodatnich temperatur, część z nich jest wciąż czynnych. Warto zatem wykorzystać ostatnie zimowe dni i nauczyć dziecko sportów zimowych już od najmłodszych lat. Kto wie, może za kilka lat okaże się, że właśnie to jest jego największą pasją?

Rozwijające zajęcia w domu

Ostatnie chłody to również doskonała okazja, aby w wolny dzień pozostać w domu. Nic tak nie umacnia więzi, jak zabawa angażująca całą rodzinę! Pomyślcie wcześniej nad odpowiednimi atrakcjami – dla najmłodszych może być to nawet wspólne układanie klocków czy puzzli. Zajęcia te wymagają myślenia, a jednocześnie angażują wszystkich członków rodziny i pozwalają na realizowanie wspólnego celu. Rodzicom nieco starszych dzieci proponujemy natomiast gry planszowe. Jeszcze kilka lat temu kurzyły się na półkach – dziś są nawet elementem wyposażenia wielu klubokawiarni, mogą więc zagościć również w waszym domu, bowiem w zależności od wyboru – wpływają na umiejętności analitycznego myślenia bądź wyszukiwania kreatywnych rozwiązań. Z pewnością jednak gwarantują miło spędzone chwile w gronie najbliższych.

Warsztaty dla najmłodszych

Pogoda za oknem może stać się też impulsem do pokazania dziecku świata sztuki. Choć docenienie jej zwykle przychodzi z czasem – warto od najmłodszych lat pokazywać mu piękno kultury. W dużych miastach możemy wybierać spośród bogatej oferty kulturalnej dla dzieci. Jednym ze sposobów zainteresowania go sztuką są spektakle przygotowywane przez teatry dla dzieci. Tego typu wydarzenia są zwykle krótkie i zawierają szereg elementów interakcyjnych, aby nie znużyć, lecz zaciekawić młodych widzów. Dobrym pomysłem jest również zapisanie dziecka na zajęcia dodatkowe. Jeżeli chodzi o warsztaty plastyczne dla dzieci Warszawa zdaje się oferować największy wybór. Podobny obraz przedstawiają inne zajęcia kreatywne, takie jak taniec, nauka gry na instrumentach czy śpiewanie. Pamiętajmy, że to właśnie w najmłodszych latach kształtują się w naszych dzieciach pierwsze zdolności i predyspozycje. Jeżeli więc pozwolimy im odpowiednio rozwijać się w danej dziedzinie – mogą osiągnąć naprawdę wiele.

Categories
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
CORNILLEAU STÓŁ TENISOWY COMPETITION 740 ITTF teraz tylko 2899,00 zł

cornilleau.com.pl