Alergeny wiosną i latem

Jeśli nasza pociecha ma nieustępujący katar już od lutego, to wcale nie musi oznaczać to przeziębienia lub innej dolegliwości. Częściej okazuje się, że to pierwsze objawy wiosennej alergii na pyłki różnych roślin.

Alergia na pyłki jest z reguły dziedziczną dolegliwością, niemniej jednak rzadko kiedy ujawnia się u najmłodszych dzieci. Ma to miejsce wtedy, gdy układ immunologiczny jest już trochę bardziej rozwinięty – może być tak, że maluch zacznie kichać, łzawić i mieć charakterystyczny wodnisty katar nagle, którejś wiosny z kolei, i nie będzie chciał ustąpić. Jeżeli dziecko nie ma gorączki a objawy nasilają się podczas spacerów czy zabawy na dworze, wtedy możemy być już niemal pewni, że to wiosenna alergia – zawsze jednak warto odwiedzić lekarza, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Sama alergia atakuje sezonowo: przede wszystkim na początku wiosny oraz niekiedy też latem. Sam sezon trwa jednak aż do późnej jesieni. Uczulać mogą pyłki drzew, ale także traw i zbóż – warto o tym pamiętać, jeśli mieszkamy w bliskim sąsiedztwie takich terenów.

Jeśli nasza pociecha zacznie przejawiać objawy alergii, powinniśmy w pierwszej kolejności starać się ustrzec go przed kontaktem z alergenami. Warto również rozważyć odczulanie – jest to długotrwały proces, ale znacznie poprawiający komfort życia, zwłaszcza w przyszłości.

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
COMPACT TECHNOLOGY - łatwy i bezpieczny system otwierania i zamykania stołu

cornilleau.com.pl