Ciąża i wizyta u ginekologa

Przeczuwasz, że jesteś w ciąży? Zrobiłaś tekst i wyszedł pozytywnie? Musisz koniecznie, jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa. Im wcześniej się do niego zgłosisz, tym lepiej dla Ciebie i Twojego dziecka. Z tą decyzją absolutnie nie można zwlekać, chodzi przecież o zdrowie i przyszłość Twojego maluszka. Lekarz zobaczy, czy z ciążą wszystko w porządku, przepisze witaminy, kwas foliowy oraz doradzi i odpowie na Twoje każde pytanie. Zanim jednak wybierzesz się do niego przygotuj się na te wizytę.

Lekarz na pewno zapyta Cię o kilka istotnych spraw.

Przygotuj sobie swój kalendarz owulacji, zobacz kiedy dokładnie miałaś ostatnią miesiączkę. Przygotuj się na pytania typu: ile średnio trwa pani miesiączka? Czy krwawienia są regularne? Ginekolog musi o to zapytać, gdyż pozwoli mu to na dokładniejsze określenie terminu poczęcie oraz porodu dziecka.

 

Na pewno będziesz musiała także poinformować lekarza o tym, czy jest to Twoja pierwsza ciąża, a jeśli nie to ile czasu upłynęło od ostatniego porodu. Ponadto zapyta, czy nigdy nie poroniłaś lub nie usunęłaś ciąży. Musisz być przygotowana na każde pytanie ze strony lekarza. Ważne byś była z nim w pełni szczera!

Categories
Tags