Ciąża i związanie z nią dolegliwości

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, w jej organizmie następuje wiele zmian, które z kolei wywołują u ciężarnej wiele różnorodnych dolegliwości. Do najczęstszych z niech należą: nudności i wymioty, zaparcia, zmiany skórne, a także zgaga. Na wymioty i nudności skarży się większość przyszłych mam i choć nie jest to nic przyjemnego, to możemy mieć pewność, że zaniknie to po dwóch lub trzech miesiącach.

Jak sobie z tym radzić?

Najlepiej jeść często ale mało, biorąc pod uwagę, że nudności najczęściej występują rano, szczególną uwagę musisz zwrócić na śniadania, które powinny być lekkie.

 

Po śniadaniu możesz się spokojnie położyć, co na pewno pomoże w zredukowaniu nudności. Z tym co jesz wiążą się także zaparcia oraz zgaga. Zwłaszcza w czasie ciąży powinnaś pamiętać o tym, by w twoich posiłkach było dużo błonnika, nie unikaj także płynów, ale za to wystrzegaj się pikantnych przypraw.

Ciężarne kobiety bardzo często narzekają także na zmiany skórne. Są one spowodowane zmianami hormonalnymi. Jest to dla nas kobiet dość trudne, bo chcemy przecież w tym cudownym okresie wyglądać uroczo. Trzeba więc niestety unikać słońca (oczywiście tylko w dużych ilościach). Warto jednak wiedzieć, że wszystkie przebawienia zniknął kilka dni po porodzie.

Categories
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Wypożyczamy samochody osobowe. Bezgotówkowy wynajem pojazdów zastępczych z OC sprawcy w Koszalinie i okolicach.

awynajem.koszalin.pl

znajdź dane firm, adresy i telefony na PKT. Agent ochrony.

perkun.pl