Czego nie jeść w ciąży

Będąc w ciąży masz zapewne ochotę na wiele różnych potraw. Od innych natomiast Cię odrzuca. Nasz organizm jest bardzo mądry i doskonale wie jakich składników mu brakuje. Jednak czasem kobiety w ciąży mają ochotę na produkty, których absolutnie nie powinny spożywać. Przede wszystkim uważaj na mięso.

Nigdy nie jedz półsurowego lub surowego mięsa. Jeśli lubisz tatar – odstaw go. W surowym mięsie znajduje się wiele drobnoustrojów, które mogą bardzo źle wpłynąć na płód, powodując wiele jego chorób. Niewskazane są także wszystkie produkty, które mają w swoim składzie dużo soli i tłuszczy; Fast foody , wędzone ryby, wędliny z niższej pułki, parówki, solone orzeszki.

 

Jeśli masz ochotę na coś kwaśnego – sięgnij po zdrowe owoce, które dostarczą Twojemu organizmowi nie tylko witaminę C, ale i wiele innych potrzebnych Ci teraz składników odżywczych.

Kupując produkty sprawdzaj etykiety. Nie kupuj artykułów z długim terminem spożycia, gdyż właśnie w nich jest najwięcej szkodliwych konserwantów. Pamiętaj, że zdrowe odżywianie ma wpływ na to jak Ty będziesz czuła się w czasie ciąży oraz na stan zdrowia twojego dziecka i jego kondycję po urodzeniu.

Categories
Tags