Czwarty miesiąc ciąży

pregnancy_month_4W czwartym miesiącu zaczyna się drugi trymestr. Maluszek waży już 7 gram i ma 6 cm długości. Zaczyna kostnieć szkielet, tworzy się system odpornościowy, dzięki któremu nie będzie ono tak bardzo odczuwało każdego przeziębienia mamy. Dziecko ćwiczy mięśnie twarzy robiąc miny, nadymając policzki, usta lub marszcząc czoło. Staje się bardziej aktywne po twoim posiłku. Całą swoją energię wkłada we wzrost. Intensywnie się rozwija i porusza, aby wypracować mięśnie. Co minutę w mózgu powstaje 250 tysięcy nowych komórek. Pod koniec miesiąca maluch będzie już reagował na głośne dźwięki. Nogi staną się dłuższe niż ręce, całkowicie ukształtuje się także nos.
Wiele kobiet ma niespożytą energię, która sprawia, że chce się żyć. Zaczynasz czuć ruchy dziecka. Nie jest jednak ustalone, w którym dokładnie tygodniu. Jest to bardzo indywidualna sprawa, ale najczęściej przypada to między 14, a 24 tygodniem. Czwarty miesiąc to czas, w którym odzyskujesz apetyt, masz chęć na spotkania z przyjaciółmi, ale także bardziej optymistycznie myślisz o przyszłości. Czasem zaczynasz mieć ochotę na coś, czego wcześniej nie jadłaś. Czekasz z niecierpliwością na ruchy dziecka, ale także zaczynasz czuć, że dziecko jest częścią ciebie. W tym czasie warto wybrać się na zakupy, aby zaopatrzyć się w odzież ciążową, która przyda się na czas, kiedy twoja figura zacznie się zmieniać.

Categories
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
emag kod promocyjny rabaty do z okazji walentynek oraz bezpłatna wysyłka sprawdź nasz najnowszy dawniej agito w sklepie rabatowy da ci nawet upustu na ostatnie

agitokodpromocyjny.pl

Przytulne polskie worek sako wykonan z wysokiej jakości materiałów i mocnych specjalnych nici. Wszelkie krawiectwo według twojego pragnienia.

sanchobag.pl

nadawanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika zagadnienia intertemporalne

prawolingo.pl