Czy warto zdecydować się na instrument muzyczny dla dziecka?

Zabawkowe instrumenty muzyczne stanowią nieodłączny asortyment każdego sklepu z zabawkami. Co prawda zabawki tego rodzaju nie należą może do najpopularniejszych, ale często przywołuje się je jako jedne z najbardziej rozwojowych dla naszych pociech.

Jak jednak wygląda sprawa prawdziwych instrumentów muzycznych i ewentualnego kształcenia muzycznego u dzieci? Czy jest to zakup i koszty, w które naprawdę warto inwestować?

Jak pokazują badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda, dzieci spędzające przynajmniej dwie i pół godziny tygodniowo na graniu na instrumentach muzycznych rozwijają się lepiej pod względem rozwoju układu nerwowego, a zwłaszcza mózgu. U takich dzieci lepiej rozwija się ciało modzelowate, czyli część mózgu odpowiedzialna za „współpracę” pomiędzy obiema półkulami. Instrumenty muzyczne pozwalają również rozwijać koncentrację, kreatywność i koordynację. Wszystkie te umiejętności na pewno przydadzą się naszemu dziecku, bez względu na to czy będzie ono wiązać swoje dalsze życie z muzyką, czy nie.

Categories
blog  
Tags