Czy warto zdecydować się na instrument muzyczny dla dziecka?

Zabawkowe instrumenty muzyczne stanowią nieodłączny asortyment każdego sklepu z zabawkami. Co prawda zabawki tego rodzaju nie należą może do najpopularniejszych, ale często przywołuje się je jako jedne z najbardziej rozwojowych dla naszych pociech.

Jak jednak wygląda sprawa prawdziwych instrumentów muzycznych i ewentualnego kształcenia muzycznego u dzieci? Czy jest to zakup i koszty, w które naprawdę warto inwestować?

Jak pokazują badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda, dzieci spędzające przynajmniej dwie i pół godziny tygodniowo na graniu na instrumentach muzycznych rozwijają się lepiej pod względem rozwoju układu nerwowego, a zwłaszcza mózgu. U takich dzieci lepiej rozwija się ciało modzelowate, czyli część mózgu odpowiedzialna za „współpracę” pomiędzy obiema półkulami. Instrumenty muzyczne pozwalają również rozwijać koncentrację, kreatywność i koordynację. Wszystkie te umiejętności na pewno przydadzą się naszemu dziecku, bez względu na to czy będzie ono wiązać swoje dalsze życie z muzyką, czy nie.

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
    osuszanie budynków radom
  • span class f lip witam nasza firma oferuje usługi w zakresie osuszania budynków i mieszkań likwidujemy również szkody zalanych pomieszczeniach np
  • Paweł chojecki jest pastorem, założycielem Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. Jest również założycielem i redaktorem naczelnym telewizji internetowej i miesięcznika „Idź Pod Prąd”.
  • pawelchojecki.pl
    lokalizacja wycieku cena
  • próby szczelności instalacji nieszczelność wykrywanie nieszczelności cennik usług sprawdź nasze ceny