Dziecko płacze

Wielu rodziców odchodzi od zmysłów w pierwszych miesiącach życia swojego dziecka.
Bywa, że maleństwo płacze rozpaczliwie i trudno je uspokoić.

Oczywiście przyczyn może być wiele i jeśli sytuacja się utrzymuje należy poradzić się lekarza jednakże nie należy wpadać w paranoję. Płacz noworodka to stan informowania nas o tym, że nie wszystko jest idealnie (z punktu widzenia dziecka oczywiście).

Podstawowe sprawy do sprawdzenia to zegarek i pielucha. Dlaczego zegarek? Ponieważ być może od ostatniego karmienia upłynęło zbyt wiele czasu i maleństwo jest zwyczajnie głodne. Pielucha wiadomo.

Na początku jest zwykle trochę spokoju, ale już wkrótce mogą się pojawić kłopoty z brzuszkiem. Kolki, zaparcia, ulewania to chleb powszedni rodziców niemowlaka i znowu nie ma się czym przejmować pod warunkiem, że sytuację udaje się oponować a „stany krytyczne” są krótkotrwałe. Jeśli mimo pewnych zabiegów nie udaje się zapanować nad sytuacją najlepiej odwiedzić pediatrę.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na kłopoty z brzuszkiem. Bardzo dobrym pomysłem jest herbatka koperkowa w różnych postaciach i pod różnymi nazwami. Z doświadczenia wiem, że niezależnie od firmy produkującej, przynosi ona ulgę. Doskonałym specyfikiem, który stosowaliśmy przy pierwszym dziecku była woda koperkowa (Gripe Water). Niestety po urodzeniu drugiego dziecka w aptece doznaliśmy zawodu. Woda koperkowa zniknęła z rynku. Nigdzie nie można jej kupić.

Categories
POŁÓG  
Tags