Gry polecane najmłodszym

W dzisiejszych czasach wśród gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe można znaleźć całą masę różnorakich ciekawych produkcji, wszelkich gatunków: od prostych zręcznościówek, przez gry strategiczne a na produkcjach nastawionych na sieciową wieloosobową zabawę kończąc. Istnieje także całkiem sporo gier o charakterze edukacyjnym oraz przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, które mogą zostać wykorzystane, aby ci mogli spędzić wolny czas w produktywny i bezpieczny sposób.

Przeglądarkowe gry dla dzieci występują w wielu odmianach i z reguły nawiązują do filmowych klasyków skierowanych do najmłodszych odbiorców tudzież kreskówek emitowanych na stacjach dla dzieci. Nierzadko są to całe serie gier, pozwalając naszym pociechom na wspólne rozwijanie się wraz ze swoimi ulubionymi postaciami, na przykład znanymi z disney’owskich produkcji, których ostatnio pojawia się coraz więcej, ale nie tylko.

Jedną z takich serii jest zestaw gier dla najmłodszych o nazwie Baby Hazel, który znajdziecie na Poki. Skierowany głównie do małych dziewczynek, w której gracz śledzi losy tytułowej, ciekawej świata bohaterki, która często ima się rozmaitych zajęć oraz poznaje reguły rządzące światem wchodząc w interakcje z innymi ludźmi. Naszym zadaniem jest tak kierować jej poczynaniami, aby wszystko potoczyło się po jej myśli, bez zbędnych przeszkód mogącej wywołać łzy na twarzy naszej małej protagonistki.

baby hazel gra

Gier Baby Hazel jest naprawdę sporo, bo aż 34 a każda z nich jest na swój sposób oryginalna i wymaga zaangażowania w różnych sferach; tak więc możemy wraz z Hazel, między innymi, zająć się hodowlą złotej rybki, karmiąc ją, kupując dla niej potrzebne wyposażenie oraz opiekując się w szerokim znaczeniu tego słowa; zajmiemy się pieleniem ogródka – a co za tym idzie nauczymy kilku istotnych faktów związanych z uprawą oraz życiem podstawowych gatunków roślin; a nawet weźmiemy udział w Dniu Ziemi, podczas którego dowiemy się co nieco o środowisku oraz dlaczego należy dbać o jego czystość i dobry stan oraz jakie konsekwencje może mieć zanieczyszczanie naszej planety. Będziemy mieli także okazję wyruszyć wraz z Hazel do gabinetu stomatologicznego w celu zbadania i wyleczenia zębów; zadanie nie jest proste – musimy nie tylko zaprowadzić naszą małą bohaterkę do pozornie przerażającego miejsca, ale również uspokoić ją i przekonać, że wcale nie będzie tak źle, jak może się wydawać. Przy okazji większości produkcji, gracz ma szansę nauczyć się także rozmaitych piosenek.

Zaletą gier z serii Baby Hazel, która z pewnością przyciągnie najmłodszych odbiorców elektronicznej rozgrywki, jest przyjemna dla oka, bajkowa oprawa graficzna kojarząca się z kreskówkami dla dzieci, jakie możemy znaleźć na wielu stacjach telewizyjnych. Ponadto, proste sterowanie (opierające się niemal wyłącznie na wykorzystaniu myszki) oraz walory edukacyjne połączone z interesującą rozgrywką pozwolą naszym pociechom spędzić nieco czasu nie tylko w zajmujący, ale też użyteczny sposób.

Categories
Tags