Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia?

Zbilansowana dieta oraz powstrzymywanie się od nadmiernego spożywania niekoniecznie bogatych w najważniejsze substancje odżywcze posiłków to przedsięwzięcie, które jest niemałym wyzwaniem dla dorosłych, a co dopiero mówić o dzieciach. Jakkolwiek, nie powinniśmy się zniechęcać a zadbanie o to, aby nasza pociecha spożywała zdrową żywność, przynajmniej w większości, czasami może okazać się prostsze niż się wydaje. Istnieje bowiem kilka ciekawych sposobów, którymi możemy zachęcić nasze dziecko do zdrowej diety.

Pierwszy sposób jest na pozór banalny, ale w rzeczywistości bardzo ważny, jeśli chodzi nie tylko o budowanie „świadomości żywieniowej” u dziecka, jak też pewien walor wychowawczy. Chodzi mianowicie o zapytanie dziecka o zdanie od najmłodszych lat – przez zaznajamianie z różnymi rodzajami, przykładowo, warzyw i zachęcanie do wyboru tych, z których chciałoby tego dnia zjeść obiad.

Oprócz tego, kiedy przygotowujemy posiłek dla całej rodziny warto zadbać o to, żebyśmy wszyscy jedli te same dania bądź przynajmniej składające się z tych samych składników. Pozwoli to nie tylko na stworzenie pozytywnego wzorca dla dziecka, ale również jednocześnie pozwala na podreperowanie własnej diety. Dieta powinna być również w miarę możliwości jak najbardziej urozmaicona – nie tylko względem substancji odżywczych, ale również kolorów i kształtów, które mogą okazywać się bardziej zachęcające dla dziecka.

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www