Jak przygotować dziecko na przyjście na świat rodzeństwa?

Ciąża to wspaniały okres w życiu. Wie o tym każda kobieta, która była chociaż raz w ciąży. Niedogodności z nią związane, nudności w pierwszej fazie, złe samopoczucie, bóle nóg, trudności w spaniu i bolesny poród są niczym do całego piękna, które niesie ze sobą ten okres. Kiedy po raz drugi lub kolejny jesteśmy w ciąży, znów przezywamy wszystko od nowa, od początku, bo przecież każda ciąża, choć taka sama, jest inna. Jesteśmy skupione na sobie i na dziecku, które ma przyjść na świat. Często jest to okres bardzo trudny dla dzieci, które już są na świecie.

Mogą czuć się odrzucone i niekochane, a w przyszłości mogą źle traktować maluszka, który się urodzi. Staraj się robić więc wszystko, by Twoje starsze dzieci nie czuły się zazdrosne. Jak? Spędzaj z nimi trochę więcej czasu niż wcześniej, będą tego naprawdę potrzebować.

Włącz je w przygotowania, razem myślcie nad umeblowaniem pokoju, zakupem nowych sprzętów, pozwól wziąć dzieciom udział w dyskusjach na temat imienia. Koniecznie dawaj do zrozumienia, że każde dziecko było dla Ciebie ważne, opowiadaj jak przeżywałaś ciąże z nimi, jak bardzo cieszyłaś się z ich przyjścia na świat, oglądaj zdjęcia i wspominaj. Zgrana rodzina to wielkie szczęście, w dużym stopniu to Ty Mamo o tym decydujesz.

Categories
POŁÓG  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Sprzęt do fitness oraz akcesoria sportowe. Zobacz nasz e-sklep sportowy.

sklepfitness.com

sprawdź co to jest certyfikat ssl dla domeny w poradniku musiał po prostu dostarczyć odpowiednie dokumenty firmowe np wypis z krs
Fotelik 0-36 kg tyłem do kierunku jazdy i przodem do kierunku jazdy

liderking.pl