Jak radzić sobie z Czego nie pić w ciąży?

O tym co wolno pić w ciąży, a czego nie mówi się dużo. Wielu ludzi uważa że ani filiżanka kawy nie zaszkodzi dziecku, ani lampka wina. Czy oby na pewno? Każda dawka alkoholu przedostaje się wraz z krwią do płodu i jest groźna dla Twojego dziecka, nie ważne, czy będzie to łyczek wina lub piwa. Ze wszystkich alkoholi powinnaś zrezygnować. Lampka wina dziennie jest zdrowa i polecana wszystkim dorosłym osobą, ale nie kobietom w ciąży.

 

Pamiętaj, że alkohol jest w stanie trwale uszkodzić mózg Twojego nienarodzonego dziecka, co prowadzi do opóźnienia w rozwoju, małej masy ciała oraz wad serca. Nieco inaczej, ma się sprawa z kofeiną. Nie jest ona tak groźna jak alkohol, ale również powinnaś ją odłożyć na bok.

Kawa wypłukuje z organizmu te witaminy i składniki, które w czasie trwania ciąży są bardzo potrzebne. Jeżeli musisz wypić od czasu do czasu kawę, bo jesteś do niej przyzwyczajona, możesz pozwolić sobie na małą filiżankę z mlekiem, ale nie za często.

 

Niebezpieczne są także napoje gazowane i słodkie. Nie zawierają one swoim składzie nic, co byłoby dobre dla Twojego maluszka. Unikaj wszystkich niebezpiecznych napojów, a Twoje dziecko przyjdzie na świat zdrowe.

Categories
Tags