Jak wspomagać rozwój fizyczny dziecka?

Rozwój fizyczny jest w życiu dziecka tak samo ważny, jak jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Często zresztą wszystkie te kategorie rozwoju są od siebie zależne, współgrają ze sobą i czasami nie mogą pójść dalej, gdy zaniedbany zostanie któryś z nich. Dzisiaj jednak skupimy się zwłaszcza na rozwoju fizycznym.

Od czego możemy zacząć?

Najlepszym początkiem dla rozwoju motorycznego są różnego rodzaju zabawki. Mogą to być specjalnie przeznaczone ku temu produkty, jak również zwykłe klocki, choćby popularne Lego. W tym ostatnim przypadku nie tylko możemy być pewnymi, że pozytywnie wpłyną na rozwój fizyczny dziecka pod względem pracy dłoni i rąk, ale również będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie, również przestrzenne.

Co dalej?

Z czasem, wraz z kolejnymi latami życia dziecka będzie się ono domagać jeszcze bardziej aktywnego spędzania czasu. Zamiast sadzać je przed telewizorem lub komputerem możemy spróbować zachęcić dzieci do uprawiania sportów. W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej klubów sportowych adresujących swoją ofertę dla najmłodszych sportowców.

Categories
blog  
Tags