Jakie klocki dla malucha?

klocki dla dzieciKlocki to wspaniała zabawka przeznaczona nawet dla najmłodszych dzieci. Pierwsze można kupić maluchowi jak tylko zacznie siadać. Muszą być jednak duże, żeby dziecko nie mogło ich połknąć. Jakie zatem wybrać klocki dla najmniejszych dzieci?
Na rynku mamy bardzo bogatą ofertę różnych klocków, dzięki czemu zawsze możemy coś dobrać dla swojego smyka.

Spotyka się klocki specjalnie przygotowane dla dziewczynek albo dla chłopców, klocki drewniane, plastikowe albo z tkaniny. Jak widać wybór jest ogromny. Warto jednak pamiętać, że najmniejsze dzieci, te które jeszcze nie ukończyły pierwszego roku życia, zamiast budować wieżę, będą sprawdzały za pomocą klocków siłę grawitacji. Poza tym maluchy uwielbiają różnorodność. Dlatego warto skorzystać z oferty firm produkujących klocki o różnej fakturze.

Na przykład firma Fisher Price wypuściła na rynek „Aktywne klocki”, które mają każda ściankę inną. Różnią się one od siebie kolorem ale również motywami na kolejnych ściankach. Pomimo, że przeznaczone dla maluchów powyżej 6 miesiąca życia świetnie sprawdzają się jako grzechotki dla mniejszych dzieci. Ich niezaprzeczalną wadą jest mała ilość. Jednakże trudno wymagać wielkiego zestawu klocków dla niespełna rocznego brzdąca.

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Renowacja okien drewnianych Urzędowski, Sokółka, Stolbud, Pol-Skone. Wymiana pakietów szybowych w oknach drewnianych, PCV oraz alu.

vglass.pl

czy wiesz czym jest bezpieczny podpis elektroniczny oraz kiedy wymagany dowiedz się na ten temat więcej czytając nasz artykuł