Jakie pieluchy najlepsze dla dziecka?

 pieluchyPieluchy dla noworodka

     Mając dziecko mamy i pieluchy – jedno z drugim idzie w parze. Dawniej tetrowe, specjalnie wiązane i wspomagane ceratką, dziś zazwyczaj już pieluchy jednorazowe – wygodniejsze dla dziecka i rodziców. Nie wymagają prania, suszenia, prasowania, przez co zaoszczędzamy na czasie. Proste w użyciu zapięcia na rzepy są doskonałe dla początkujących rodziców – przewijanie malca staje się dużo prostsze.

 

Jakie pieluchy najlepsze? – porady dla rodziców

 

Czego oczekujemy od pieluch, wybierając je dla naszego dziecka?
Wg BabyCare – portalu dla rodziców:
1. Podstawową i niezaprzeczalną rolą pieluchy jednorazowej jest jej chłonność. Ma zatrzymywać wilgoć nie pozwalając przedostawać się jej ani na zewnątrz, ani do wewnątrz (dzięki chłonnym wkładom np. zamieniającym wilgoć w żel).
2. Chcemy, by była przewiewna, tzw. oddychająca, zapobiegająca odparzeniom.
3. Po trzecie, pielucha jednorazowa ma być delikatna, miękka, czyli nie powodująca podrażnień delikatnej skóry dziecka.
4. Powinna być anatomicznego kształtu i mieć odpowiedni wykrój na nóżki, aby nie krępować ruchów malucha czy dziecka uczącego się chodzić.
5. Pieluchy mają iść z postępem czasu i tak też się dzieje. Producenci wymyślają coraz to nowe udogodnienia: pieluszki dla noworodków z wycięciem na pępek, dla raczkujących z rozciągliwymi bokami, z balsamem pielęgnacyjnym czy pieluchomajtki – wygodne do zakładania starszym dzieciom.
Pieluchy jednorazowe muszą przede wszystkim pielęgnować delikatną skórę dziecka.

Na rynku dostępnych wiele pieluch jednorazowych w różnych cenach, różnej jakości. Mniej lub bardziej znane marki oferują na pozór idealne produkty, lecz i tak ich wybór to nasza indywidualna sprawa. Testujemy, sprawdzamy, pytamy. BabyCare sama ,,przerobiła”pieluchy jednorazowe różnych firm (a bo ta za mało chłonna, a tamta powodowała odparzenia). Dobrze, że mamy możliwość wyboru! I z tego korzystajmy!

P.S. Jakie są Wasze doświadczenia z pieluchami dla dzieci?

Categories
POŁÓG  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
wirtualne biura na terenie niemiec, obsługa spółek i firm w niemczech

oxydia.pl

span class muxgbd wuq ob wz tjf lis witam chciałbym polecić sklep internetowy gdzie znaleźć można mnóstwo produktów do hodowli zwierząt drobiu koni