Jakie przedszkole wybrać dla dziecka?

plac zabawPewnego dnia każdy rodzic staje przed pierwszym trudnym wyborem dotyczącym przyszłości jego dziecka – wyborem przedszkola. Jest to ważne wydarzenie nie tylko w życiu rodzica, ale też i malucha, warto więc zadbać o to, aby przedszkole było miejscem przyjaznym dla Twojego dziecka, w którym będzie chętnie i miło spędzało czas.

Odpowiednio przeszkolona kadra

Opiekunowie, z którymi dziecko będzie spędzać znaczną część dnia powinni posiadać wyższe wykształcenie pedagogiczne i odpowiednio długie doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój maluch będzie czuł się w przedszkolu bezpiecznie i szczęśliwie.

Lokalizacja przedszkola względem miejsca zamieszkania

Jest to z pozoru mało znaczący czynnik, ale jeśli spojrzymy na to od strony dziecka okaże się, że bliskość okolicznych dzieci, które przyszły przedszkolak może już znać sprawi, że dziecko szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i poczuje przyjazną atmosferę już pierwszego dnia. Ułatwi to też rodzicom dotarcie do placówki przedszkolnej i przekazanie dziecka pod opiekę wykwalifikowanych wychowawców. Również w przypadku, gdy rodzice nie będą w stanie odebrać dziecka z przedszkola, łatwiej będzie uzyskać pomoc ze strony najbliższej rodziny, gdyż nie będzie to aż takim problemem, jak podróż na drugi koniec miasta.

Otoczenie przedszkola

Warto zwrócić szczególną uwagę na otoczenie w jakim będzie przebywała nasza pociecha – czy teren wokół przedszkola jest zadbany, czy sprzęty, z których będą korzystały maluchy są bezpiecznie i czy posiadają odpowiednie atesty. Należałoby również sprawdzić stan sprzętów na placu zabaw oraz czystość łazienki.

Jednak kluczowym elementem, który powinien wpłynąć na naszą decyzję dotyczącą wyboru przedszkola jest fakt, czy dziecko będzie miało tam możliwość rozwoju, przygotowania do kolejnego etapu edukacji i poznania zasad, które panują w grupie rówieśników. Są to najistotniejsze sprawy, od których bardzo wiele zależy i które mają bezpośredni wpływ na przyszłość dziecka oraz jego relacje z innymi ludźmi. Przedszkole, które kształtuje prawidłowe postawy u dziecka jest najlepszą inwestycją w jego przyszłe życie.

Categories
Dziecko  
Tags