Katar u dziecka

http://www.dreamstime.com/-image2091930Mamy jesień, a wraz z nią ulubione przez wszystkich rodziców – przeziębienia. Nieraz wszelkiego rodzaju choróbskom towarzyszy katar, który jest szczególnie uciążliwy dla najmłodszych. Wtedy też pojawia się problem jak oczyścić ten malutki nosek?
Woda morska
Powinna znajdować się w każdym domu, a już w szczególności tam, gdzie mieszka noworodek lub niemowlę. Najczęściej można dostać wodę morską w sprayu (można ją również zastąpić solą fizjologiczną). Kiedy malec ma zapchany nosek należy wprowadzić trochę płynu do zapchanej dziurki. Rozrzedzi ona wydzielinę, dzięki czemu będzie ją znacznie łatwiej usunąć.

Gruszka lub aspirator
Po podaniu maluszkowi wody morskiej lub soli fizjologicznej można spróbować odciągnąć wydzielinę za pomocą gruszki bądź aspiratora. Niezależnie od tego jakie urządzenie wybierzesz, trzeba to robić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić małego noska. Po usunięciu wydzieliny należy dokładnie umyć i najlepiej wyparzyć gruszkę lub końcówkę aspiratora. Zabieg trzeba powtarzać w zależności od konieczności.

Często można usłyszeć, że gruszka nie jest dobrym narzędziem do czyszczenia małego noska, że znacznie lepszy do tego jest aspirator. Najlepiej jednak samodzielnie wypróbować zarówno jedno jak i drugie urządzenie, a potem korzystać z tego, które się lepiej sprawdzi. Najważniejsze, aby udrożnić nosek malcowi.

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
wypadki w rolnictwie jak skutecznie uzyskać odszkodowanie ucierpiałeś odszkodowania za rolnicze utrata bliskiej osoby wyniku wypadku