Kołyska czy łóżeczko

kołyskaJuż niedługo na świat przyjdzie Twoje maleństwo, a Ty nadal nie wiesz czy kupić kołyskę czy łóżeczko. Nie martw się bardzo chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję.

Kołyska

Bez wątpienia każda mama najchętniej postawiłaby takie cudo w pokoju maluszka. Jeśli dodatkowo ozdobiona jest baldachimem i ślicznymi falbankami to ciężko się jej oprzeć. W rzeczywistości kołyska to bardzo dobre rozwiązanie dla najmniejszych dzieci. Pozwala na delikatne kołysanie, co maluszka uspokaja i pomaga mu zasnąć. Ma jednak jedną dość poważną wadę – dzieci szybko z niej wyrastają. Wystarczy, że zaczynają próby samodzielnego siadania lub przewracania się z boku na bok i kołyska może stać się niebezpieczna dla kręcącego się bobasa.
Łóżeczko
Nie grozi przewróceniem się podczas wstawania, dzięki czemu dziecko może w nim spać nawet jako trzylatek. Większość łóżeczek posiada możliwość regulacji wysokości dna, dzięki czemu noworodek może spać na wysokości, która ułatwia wyjmowanie go z łóżeczka, przebieranie oraz inne czynności pielęgnacyjne. W późniejszym wieku dno łóżeczka można opuścić i staje się ono bezpieczne również dla malucha zaczynającego swoją przygodę ze wstawaniem. Jest stabilne, a dziecko z niego nie wypadnie. Kiedy nasz malec nieco podrośnie i zacznie kombinować w jaki sposób czmychnąć z łóżeczka, można mu pomóc wyjmując szczebelki. Jedynym minusem łóżeczka jest chyba tylko to, że nie jest śliczną kołyską.

Categories
PORÓD  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
gamma tech oferuje badania których zadaniem jest lokalizacja przecieków wody w instalacjach centralnego ogrzewania kanalizacyjnych dachów tarasów
wzbogaciliśmy naszą ofertę wypożyczalni o nowe przenośne klimatyzatory biurowe oraz przemysłowe osuszacze powietrza dmuchawy
dekoria stół okrągły rozkładany x cm zł stelaż ramowy regulowany na wysokość noga okrągła