Kotek chichotek

Kolejną naszą propozycją zabawki dla najmniejszych jest kotek chichotek. Lubią ją chyba wszystkie znane mi dzieci.

 

brightstarts.pl

 

Ta trochę bardziej zaawansowana grzechotka pochodzi z oferty firmy Bright Starts. Cena na stronie producenta to 25 zł.

Jej zaawansowanie polega na efektach świetlnych i dźwiękowych.  Odchylenie dolnego kółka (rodzaj dźwigni) w tył powoduje oświetlenie niebieskiej lampki umieszczonej wewnątrz brzuszka zabawki. Towarzyszy temu kilka zabawnych i wesołych dźwięków wyrażających radość i przypominających śmiech i chichot.

 

Na dźwigni umieszczone są ponadto ruchome, przesuwające się elementy a w brzuszku kotka drobne kuleczki. Wszystkie te elementy przy poruszaniu grzechotka wydaja delikatne dźwięki.

 

Grzechotka tygrysek bo tak brzmi oficjalna nazwa producenta wykonana jest z malowanego plastiku i posiada przyjemne dla oka kolory. Wymaga 3 baterii LR44.

 

Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia. Wskazania wiekowe są dość precyzyjne. Lena dostała zabawkę zarz po urodzenie ale początkowo nie wykazywała żadnego zainteresowania ani dźwiękiem ani światłem. Teraz za to ubóstwia kotka i stał się on chyba ulubiona jej zabawką.

Ponadto kotek  jest dość ciężki, dlatego jeżeli już podaję go Małej do rączek to zawsze pod uważną obserwacją. Większą radość jednak zabawka sprawi Maluchowi w rękach rodziców. Lena na razie nie opanowała umiejętności przesuwania dźwigni własnoręcznie i chyba jeszcze nie kojarzy związku między tą czynnością  a światłem i dźwiękiem.

Perspektywa czasowa używania zabawki jest wiec nieco dłuższa niż w przypadku standardowej grzechotki. Starsze dziecko z przyjemnością odkryje sposób działania kotka.

 

Ocena 5/5 

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
poznaj skuteczne metody techniki i systemy organizacji dzięki którym twój czas będzie lepiej wykorzystany zapraszamy na szkolenie
zestawy wędkarskie dla dzieci w sklepie internetowym zamawiaj na i odbieraj sklepach smyk
internetowy salon meblowy black red white stoły pięne dla każdego ciężko dziś znaleźć dom czy mieszkanie bez stołu