Książeczka Kwa, kwa!

Książki mogą stanowić fantastyczną rozrywkę nie tylko dla maluchów, które samodzielnie czytają lub rozumieją czytany im tekst. Miłość do słowa pisanego warto wpajać dzieciom już od najmłodszych lat aby potem nie okazało się, że przeczytanie lektury szkolnej jest dla nich karą.

 

Najmniejszym obok wierszyków i bajek czytanych do poduszki polecam książeczki edukacyjne. Stanowią sposób na oswojenie książki zanim dziecko będzie umiało wykorzystać jej właściwe funkcje.

 

Książeczka prezentowana dziś jest propozycją dla maluchów lubiących zabawę w odgłosy zwierząt. Może być też jej odmianą lub rozszerzeniem.

 

Poznaję i słyszę zwierzęta to seria trzech kolorowych książeczek wydawnictwa Aksjomat.

 

Lena jest właścicielką części 2 – Kwa, kwa!

 

Książeczka składa się z 3 sztywnych, tekturowych kartek oraz okładki. Co ważne, kartki nie niszczą się  pod wpływem wkładania książeczki do buzi, czy intensywnego ślinienia.

 

 

Na każdej z 8 stron znajduje się inne zwierzątko z charakterystycznymi dla niego atrybutami np. kura zaprezentowana jest w gnieździe z jajkami. Każdy obrazek opisany jest nazwą zwierzątka oraz odgłosem jaki ono wydaje. Zwierzęta są tak dobrane aby rodzic lub dziecko mógł wypowiedzieć odgłos zwierzęcia. Kolorowe tematyczne rysunki są zachętą do opowiadaniu dziecku o  świecie np. kura robi kokoko, znosi jajka a z jajek wykluwają się pisklaki, pisklaki robią pipipi itd.

 

Koszt książeczki w sieci sklepów Empik to zaledwie 3,90 a na stronie producenta 3,70.

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
okrągły stół cateringowy idealnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie na działce lub campingu to także doskonały wybór do restauracji sal weselnych
kwalifikowany podpis elektroniczny krok po kroku wypełnij zamówienie wyślij odbierz e możesz zamówić nowy zestaw w