Małe dziecko i komputer – gry edukacyjne

dziecko i komputerW dzisiejszych czasach życie bez komputera wydaje się niemożliwe. Niemal każda praca w dorosłym życiu wiąże się z obowiązkiem obsługi komputera, nawet w szkołach do odrobienia pracy domowej komputer często bywa niezbędny a przynajmniej bardzo przydatny. Istnieją nawet plany zastąpienia książek tabletami. Jak więc postępować w przypadku kilkuletnich dzieci? Czy powinniśmy zabraniać dostępu do komputera? A może jednak pobyt przed laptopem może mieć pozytywny wymiar i skutek?
Z pewnością małe dzieci nie mogą pozostawać przy komputerze bez nadzoru dorosłych i nie mogą mieć nieograniczonego dostępu do Internetu. Natomiast oswojenie się z technologią jak najbardziej jest wskazane i z pewnością przyda się w późniejszych etapach życia.

 

Zabawy i gry przed komputerem

 

Słysząc hasło gry komputerowe często stają nam przed oczyma zastępy żołnierzy biegających po planszy na monitorze i strzelających do siebie bez opamiętania. To jednak tylko jedna strona medalu, takich gier z pewnością nie polecam dla maluchów, a nawet dla starszych dzieci. Ale istnieje mnóstwo gier edukacyjnych, prostych i rozwijających małe dziecko. Mogą to być kolorowanki, które pomagają uczyć rozróżniania kolorów, nazywania ich, poznawania kształtów geometrycznych itp. Przed komputerem można też układać puzzle, które uczą cierpliwości i spostrzegawczości. Są też inne gry ćwiczące pisanie, czytanie, nazywanie przedmiotów, łączenie ich w pary itd.

 

Poza grami edukacyjnymi są też rozrywkowe, jak np. ubieranie księżniczek, dekorowanie pokoju, pielęgnacja i zdobienie zwierzątek. Podczas tych zabaw dzieci poznają zasady łączenia kolorów, nabierają doświadczenia z dziedziny estetyki a ponadto ćwiczą koordynację ruchową ręki poprzez odpowiednie manewrowanie myszką po monitorze.

 

Darmowe gry w sieci

 

Na rynku dostępne są różne gry, czasem kupowane osobno, czasem dołączone do gazetek. W sieci jednak można znaleźć sporo gier za darmo, na bezpiecznych stronach internetowych, dostosowanych dla małych dzieci. Warto poznać kilka takich stron i dołączyć je do wzajemnych zabaw z dzieckiem. Gry i zabawy na sprawdzonych stronach na pewno nie przyniosą szkody dziecku, a pozwolą mu się dodatkowo rozwijać i poszerzać horyzonty.

 

Polecam następujące strony internetowe z darmowymi grami i zabawami dla dzieci:

miniminiplus.pl
kolorowankionline.com
krainakiko.pl
ubieranki.eu

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Książki o koniach dla dzieci są wyjątkowymi pozycjami w naszym sklepie internetowym. Rozumiemy, że podstawowa wiedza w nich zawarta jest bardzo potrzebna.
stół owalny rozkładany leroy merlin wym x cm kod
oferujemy nowoczesne rozwiązania z dziedziny osuszania klimatyzacji jest certyfikowanym wykonawcą iniekcji krystalicznej na terenie miasta radom