Mixa Baby – kosmetyki dla dzieci i ich wrażliwych mam

Moment, w którym przychodzi na świat pierwsze dziecko – to dla kobiety najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Z drugiej strony to trudny początek macierzyństwa – młoda mama zdaje sobie sprawę, że od tej chwili musi zacząć odpowiednio dbać już nie tylko o siebie, ale też o swojego malucha. Obawy wszystkich mam doskonale rozumie marka Mixa, dlatego stworzyła specjalną linię kosmetyków Mixa Baby – dla dzieci i dorosłych, zmagających się z problemami cery wrażliwej. Zobacz, jak łatwa może się stać codzienna pielęgnacja skóry Twojej i Twojego dziecka.

 

Kosmetyki hipoalergiczne – dla mamy i dla dziecka

Dla Mixa największym priorytetem jest bezpieczeństwo w stosowaniu kosmetyków – przede wszystkim dzieci, które posiadają słabo rozwiniętą barierę ochronną naskórka, ale też ich mam, których wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra może zareagować alergią na chociażby jeden niewłaściwy składnik preparatu. Ogromne znaczenie ma tutaj hipoalergiczność produktów, która w praktyce oznacza kosmetyki bez parabenów, barwników zapachowych, sztucznych konserwantów oraz substancji drażniących. Dlatego też w preparatach marki, przeznaczonych do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała, nie znajdziemy takich składników, jak:

  • alkohol, który mocno podrażnia i wysusza skórę, a przy tym zmniejsza skuteczność niektórych leków przyjmowanych przez dziecko;
  • kwas borowy i salicylowy, które są częstymi składnikami kosmetyków dla cery mieszanej i tłustej, ale jednocześnie pozostają związkiem toksycznymi dla dziecka – łatwo wchłaniają się przez błony śluzowe i skórę malucha, wywołując w jego organizmie negatywne i niebezpieczne procesy;
  • formaldehyd, który bardzo często jest dodawany do takich kosmetyków, jak: szampon do włosów, żel pod prysznic, balsam do ciała czy lakier do paznokci, w celu przedłużenia przydatności produktu do użytku;
  • intensywny i chemiczny zapach, którego skład potrafi uczulać delikatną skórę dziecka oraz wrażliwy naskórek kobiet;

Większość kosmetyków dla dorosłych kobiet zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje, z czego niewiele z nas zdaje sobie sprawę. Co więcej, gdy nasze dziecko dorasta, pozwalamy mu korzystać z produktów, które zapewniają doskonałą zabawę w otoczeniu kolorowej piany i intensywnych zapachów, nie widząc w tym żadnego zagrożenia dla jego zdrowia. Tymczasem fundujemy mu kąpiel w sztucznie barwionych i aromatyzowanych specyfikach, które mogą podrażniać i uczulać jego delikatną skórę, a także osłabiać naturalną barierę ochronną jego naskórka.

Kosmetyki dla dzieci – kosmetyki dla całej rodziny

Jeżeli kupujemy kosmetyki z wyraźnym napisem “dla dzieci” oraz “stworzone pod kontrolą medyczną” możemy być pewne, że nie zaszkodzą one skórze naszej, ani naszej rodziny. Produkty dla dzieci do pielęgnacji ciała, włosów i twarzy są dostosowane do potrzeb różnych typów cery – kosmetyki o lekkiej i nietłustej konsystencji pomogą właściwie funkcjonować cerze wrażliwej, suchej i normalnej, ale nie zaszkodzą też osobom z cerą tłustą i mieszaną. Z produktów hipoalergicznych mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny – niemowlęta i starsze dzieci, nastolatki, mężczyźni czy osoby starsze.

Kosmetyki do wspólnego użytku mamy i dziecka

Wszystkie kosmetyki z serii Mixa Baby zostały stworzone w taki sposób, by spełniać różnorodne potrzeby maluchów i ich mam np.:

  • Mleczko toaletowe – nawilża i oczyszcza delikatną skórę twarzy, ciała i pupy dziecka, pełniąc jednocześnie rolę mleczka do demakijażu i oczyszczania twarzy dla pań ze skórą wrażliwą. Dzięki zawartości specjalnych olejków, preparat ten wchłania i usuwa brud ze skóry, bez konieczności pocierania wacikiem.
  • Szampon micelarny – idealny do pielęgnacji włosów dziecka i dorosłych. Dokładnie oczyszcza głowę z kurzu, brudu i tłuszczu, a skład bogaty w drogocenne pierwiastki i minerały odżywia skórę głowy oraz włosy.
  • Płyn do kąpieli z olejkami – dokładnie oczyszcza i nawilża dziecięcą oraz dojrzałą skórę podczas kąpieli, wzmacniając naturalną barierę ochronną skóry.

Więcej na: http://www.mixa.com.pl/produkty/dziecko/

Categories
Tags