Odzież ciążowa – jak modnie i wygodnie przeżyć ciążę

odziez ciazowaCiąża to z jednej strony cudowny okres, kiedy w naszym ciele do życia budzi się nowa istota, która od pierwszego dnia jest dla nas tą najważniejszą osobą na świecie. Z drugiej strony, to czas, kiedy mamy zmienne nastroje, kiedy nasze ciało zmienia się diametralnie i niekoniecznie musi się nam to podobać.

 

Ważne, by w tym czasie dbać o siebie conajmniej tak, jak w innych okresach życia. Kobieta w ciąży to piękna kobieta, przyciągająca uwagę, budząca pozytywne emocje. Czuj się piękna i zadbaj o swój wygląd, pamiętając o wygodzie i komforcie.

 

Bielizna ciążowa

 

Zacznij od bielizny, biust w ciąży zmienia się z miesiąca na miesiąc, może wzrosnąć nawet o kilka rozmiarów, dlatego spraw sobie kilka wygodnych staników w okresie ciąży. Pamiętaj, by były wygodne i miękkie, ale dobrze podtrzymywały ciężki biust. Również majtki muszą być wygodne, przede wszystkim nie mogą uciskać brzucha.

 

Legginsy i tunika

 

Będąc w ciąży nie założysz swoich ulubionych sukienek, ale to nie znaczy, że nie możesz się ładnie i elegancko ubrać. Obecna moda ułatwia to zadanie. Warto w tym czasie zainwestować w wygodne legginsy podtrzymujęce brzuch, do których pasują wszelkie tuniczki i wełniane długie sweterki przypominające sukienki. W ten sposób łatwo skompletować zarówno codzienny strój, jak i wyjściowy, dobierając bardziej elegancką górę.

 

Jeansy i koszulka

 

W dzisiejszych czasach odzież ciążowa jest naprawdę ładna i wygodna, nawet z dżinsów nie trzeba rezygnować, w sklepach łatwo dostać spodnie ze specjalnym elastycznym pasem materiału ładnie opasającym brzuszek. Do takich spodni wystarczy założyć dłuższą koszulkę i strój gotowy.

 

Ciążowe kurtki i płaszcze

 

Nawet zimą kobiety w ciąży mogą być nadal eleganckie, specjalne kurtki i płaszcze zapinane na zakładkę rosną razem z brzuchem, gwarantując wygodę. W ten sposób będziesz modna, a nie wydasz zbyt dużej sumy, bo przecież w zwykłą kurtkę też pewnie byś zainwestowała.

 

Postępując w ten sposób, można dzięki niewielu zakupom sprawić sobie naprawdę ładną ciążową garderobę. Jedna para dżinsów, legginny i kilka tunik pozwolą modnie i wygodnie przejść okres ciąży. Strój zawsze warto uzupełnić kolorową apaszką czy dużymi kolczykami, które i tak mamy w szafie, a ubogacą dość monotonny strój, za każdym razem w innej tonacji kolorystycznej.

Categories
Tags