Opieka prenatalna

Celem opieki prenatalnej jest sprawdzenie, czy z tobą i twoim dzieckiem wszystko jest w porządku, oraz wychwycić ewentualne problemy zanim staną się one poważne.

Gdzie?

Odbędziesz prawdopodobnie od 8 do 15 kontroli. Kilka z nich może mieć miejsce w przychodni przyszpitalnej, ale większość u położnych lub przychodni ogólnej lub w domu.

Czego oczekiwać

Wizyta rezerwacyjna to pierwsza ważna wizyta odbywająca się około 8 do 12 tygodnia. Zostanie ci zadanych wiele pytań w celu uzyskania obrazu twojego zdrowia.

Dokumentacja prenatalna

Twoja dokumentacja to pisemny zapis opieki prenatalnej nad Tobą. Są w niej informacje o ewentualnych poprzednich ciążach oraz informacje od zajmujących się tobą lekarzy specjalistów. Uwzględnione są także wyniki wszelkich badań. Możesz nosić tę dokumentację ze sobą lub zostawić ją u lekarza, położnych czy przychodni przyszpitalnej. Zamiast dokumentacji, możesz ewentualnie posługiwać się kartą ciąży. Jest to mniej obszerna wersja dokumentacji, zawierająca podstawowe informacje o tobie i twojej ciąży.

Przy każdej wizycie prenatalnej lekarz zapisuje dane w karcie i składa swój podpis. Jeżeli wyjeżdżasz, niezależnie od tego, na jak długo, weź ze sobą dokumentację/kartę ciąży, na wypadek, gdyś musiała zasięgnąć porady lekarza lub położnej. Masz prawo w wglądu w każdej chwili do swojej pełnej dokumentacji, przed i po porodzie.

Categories
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
adresaci szkolenie adresowane jest do osób które chcą zwiększyć swoją wydajność nauczyć się właściwego wyznaczania celów i priorytetów
Działalność naszej firmy Astra Lublin opiera się na kompleksowej obsłudze Klientów, w zakresie doradztwa okien PCV. Pomożemy ci wybrać okno do twojego domu.

oknadrzwi-lublin.pl