Organizujemy czas przedszkolakowi w domu

Przedszkolaki charakteryzują się przede wszystkim tym, że są prawdziwymi wulkanami niespożytej energii. Zwykle trudno im usiedzieć w jednym miejscu, co sprawia, że rodzice muszą być szczególnie zaangażowani w spędzanie czasu ze swoimi pociechami. Większość tej energii zostaje, owszem, spożyta w przedszkolu, jednak i ta pozostała część potrafi być dla rodziców bardzo angażująca. Co zrobić, gdy jednak chcemy mieć chwilę dla siebie?

Przede wszystkim nie powinniśmy ulegać pokusie posadzenia dziecka przed telewizorem albo komputerem czy tabletem. Zwłaszcza w tym okresie dla dziecka najważniejszy jest czas, który spędza wspólnie z rodzicami – i powinniśmy się tego trzymać. Możemy, przykładowo, wybrać się z dzieckiem na dłuższy spacer. Pozwoli to zarówno zająć czas dziecka, a jednocześnie dobrze zrobi naszemu zdrowiu i nerwom.

Oczywiście nie należy też lekceważyć rozrywki elektronicznej. Wspólne oglądanie klasycznych, i nie tylko, bajek może również świetnie przysłużyć się rozwojowi dziecka, jego samopoczuciu i zabiciu nudy.

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Dom bez pozwolenia

domkibanie.pl

wykrywanie wycieków tel lokalizacja i usuwanie wody gdańsk gdynia sopot trójmiasto
Strefa niskich cen kliknij i przekonaj się. Szybka dostawa i ogromny wybór.

cornilleau.com.pl