Pan Ośmiornica

Drodzy Czytelnicy powolnymi krokami zbliża się chyba ulubiony miesiąc dzieciaków – grudzień. Przyniesie on wiele radości maluchom a nam i dziadkom poważnie uszczupli portfele. Dlatego aby nie wydać fortuny na ostatnią chwilę warto nad zakupem prezentów zastanowić się trochę wcześniej. Postaramy się w najbliższych miesiącach razem z Klaudią omówić dla Was kilka najciekawszych zabawek z kolekcji naszych dziewczynek i porównać ich ceny, tak abyście mogli wybrać najkorzystniejszą ofertę.

 

Pan Ośmiornica a posługując się nomenklaturą producenta Muzyczna ośmiornica to grająca maskotka dla dzieci w wieku 0+.

 

 

Nie jestem fanką pluszaków będących siedliskiem kurzu, roztoczy i innych „przyjemniaczków” ale Pana Ośmiornicę polubiłyśmy z Leną od razu.

 

Wielokolorowa zabawka wykonana jest z miękkiego, przyjemnego w dotyku pluszu. W wnętrzu posiada ukryte urządzenie emitujące dźwięk. W odróżnieniu od tanich chińskich zabawek (Pan Ośmiornica też jest made in China ale tani na pewno nie jest) odgłosy te nie są jednak irytującym rzępoleniem, od którego rodzicom pęka głowa po średnio 10 minutach (a są i tacy, którzy nie wytrzymują nawet tyle).

 

Po naciśnięciu pozytywki umieszczonej na głowie ośmiornicy nasz maluch może usłyszeć 4 melodie: dwie to utwory muzyczne wyłącznie grane, kolejne dwie to piosenki z tekstem. Dźwięki są przyjemne dla ucha a piosenki łatwo zapadają w pamieć.

 

Na mackach zabawka posiada kolejne sensory dotykowe, które pod wpływem nacisku powodują wydawanie krótkich prostych dźwięków. Jest ich tak wiele, że za każdym razem, kiedy wydaje mi się,  że słyszałam już wszystko przypadkiem nacisnę na mackę i znowu słyszę coś nowego. Do naszych ulubionych odgłosów należą: kogut, słoń i żaba.

 

Funkcja dźwiękowa bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku nieco starszego dziecka, które samo będzie umiało naciskać miejsca, które uruchamiają emisję dźwięku. Młodszym z pomocą muszą przyjść rodzice.

 

Dużym atutem Pana Ośmiornicy jest jego wygląd, a właściwie wygląd jego „twarzy”.

Zabawka jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych i co chyba najważniejsze dla skołatanych nerwów rodziców posiada funkcje regulacji głośności i możliwość wyłączenia dźwięku.

 

Dużym minusem jest brak możliwości wyjęcia urządzenia dźwiękowego, co uniemożliwia pranie pluszaka.

 

Niestety zabawki marki Smiki, czyli producenta Muzycznej ośmiornicy, dostępne są wyłącznie w  sieci sklepów Smyk, nie ma więc co liczyć na znalezienie jej w niższej cenie np na Allegro. Cena na stronie internetowej sklepu to 80,99 zł, czyli sporo jak na pluszaka z pozytywką. I to własnie cena będzie powodem obniżenia mojej oceny do 4.

 

Ocena 4/5 

Categories
Dziecko  
Tags