Planowanie ciąży

Czasami zdarza się, że ciąża nas zaskakuje, czasem nie jesteśmy na nią przygotowane psychicznie i wydaje nam się, że jest na nią za wcześnie. Jednak niektóre kobiety czekają na ten moment z niecierpliwością, chcą by to przeżycie było najwspanialszym w ich życiu. Pragną przeżyć je w pełni świadomie i chcą się dobrze do tego przygotować.

Każda taka postawa jest niezwykle słuszna. Gdy planujemy zajście w ciąże, musimy przede wszystkim pomyśleć o naszym zdrowiu, zrobić wszystkie zaległe badania, zwłaszcza badania krwi. Koniecznie trzeba udać się do lekarza ginekologa, który zleci serię takich badań.

Powinnaś także zacząć się zdrowo odżywiać. To nie prawda, że tylko będąc w ciąży powinnaś odrzucić nikotynę, czy kofeinę.

 

Twój organizm już wcześniej powinien stać się mocny, zdrowy, bez zbędnych toksyn (zaleć to także twojemu partnerowi, bo dzięki odpowiedniej diecie, jego plemniki będą zdrowe). Jedź dużo świeżych potraw, owoców i warzyw, zwłaszcza tych, w których zawarty jest kwas foliowy.

Planując ciążę skup się przede wszystkim na sobie i na swoim zdrowiu, a z pewnością ciąża przeminie pomyślnie i urodzisz piękne, zdrowe dziecko.

Categories
Tags