Poród w wodzie – przeciwskazania

Każda przyszła mama zastanawia się w jaki sposób urodzić swoje dziecko i jaki poród będzie dla niej najlepszy. Czy wybrać tradycyjny poród, rodzinny, w którym może uczestniczyć mąż lub inny członek rodziny (najczęściej mama rodzącej kobiety) a może poród w wodzie? Ten ostatni jest coraz bardzie popularny i wybiera go dużo przyszłych mam. Jednak rodzaj porodu nie zawsze zależy od nas – kobiet.

Decyduje o tym lekarz prowadzący naszą ciążę, który może nas zakwalifikować do tego typu porodu, bądź nie – wszystko zależy od naszego stanu zdrowia i od stanu dziecka, które ma przyjść na świat. Jest wiele przeciwwskazań dotyczących porodu w wodzie i nie warto się wtedy na niego upierać, bo może on stać się groźny dla naszego dziecka.

 

Przede wszystkim nie poleca się go kobietom, które miały duże powikłania w trakcie ciąży, ciąża jest zagrożona, lub gdy lekarz spodziewa się komplikacji przy porodzie. Czym mogą być spowodowane komplikacje? Dużą wagą dziecka, złym ułożenie, porodem przed terminem lub chorobami matki: nadciśnienie, infekcje, choroby układu krążenia. Zaufajmy się lekarzowi.

Categories
PORÓD  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www