Poród w wodzie

Wiele kobiet wybiera poród w wodzie. Jest to ostatnio popularne i modne. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą sobie pozwolić na tego typu przyjście dziecka na świat. Jeżeli np. przewidywana waga dziecka jest duża, matka źle znosi ciążę lub jest na podtrzymaniu, poród w wodzie powinien być kategorycznie wykluczony. Jednak, jeśli nie ma przeciwwskazań do takiego porodu, z całą pewnością powinnaś się na niego zdecydować! Dlaczego?

Przede wszystkim trwa krócej, jest mniej bolesny dla Ciebie, a Twoje dziecko odczuwa mniejszy szok. Woda uspokaja i rozluźnia, dzięki temu będziesz czuła się bardziej komfortowo, Twoje ciało będzie bardziej podatne na rozciągnięcie, dlatego możesz uniknąć nacinania krocza. Warto pamiętać, w jakich warunkach do tej pory przebywało Twoje maleństwo – w odach płodowych. Woda będzie więc dla niego mniejszym zaskoczeniem, lepszym i bardziej przyjaznym środowiskiem.

Porów w wodzie to niezwykle dogodne rozwiązanie dla mam. Jednak niewiele jeszcze placówek i szpitali oferuje taki typ porodu. Czasem warto więc poszukać odpowiedniego miejsca, prywatnego szpitala, by Twój poród był bezpieczny i w miarę możliwości jak najbardziej komfortowy.

Categories
PORÓD  
Tags