Przydomowy plac zabaw

plac zabawJuż niedługo lato zawita do nas w pełni, ale już teraz coraz częściej nasze maluchy odwiedzają place zabaw, jeśli oczywiście mają taką możliwość. Co jednak kiedy w okolicy placów zabaw nie ma? Można spróbować stworzyć cudowne miejsce do zabawy w ogródku. Jak to zrobić? Oto kilka naszych pomysłów.

 

Piaskownica
Oczywiście to jedna z najważniejszych części placu zabaw. Nie ma jak babki z piasku, zamki i w ogóle sam piach. Skąd można wziąć piaskownicę? Na to jest kilka sposobów. Najłatwiejszy to oczywiście zakup gotowej. Piękne i kolorowe można znaleźć w wielu sklepach. Warto zwrócić uwagę chociażby na piaskownice muszelki firmy Smoby. Nawiasem mówiąc wiele rozwiązań wykorzystanych w zabawkach ogrodowych proponowanych przez tę firmę jest bardzo ciekawych, również muszelka. To piaskownica złożona z dwóch części. Można je wykorzystać jako piaskownicę, ale również jako mini basen. Innym sposobem na piaskownicę jest jej samodzielne wykonanie. Tutaj panuje całkowita dowolność. Z doświadczenia można powiedzieć, że świetnym materiałem na  nią jest opona traktora. No i oczywiście  forma chyba najbardziej powszechna – obudowa z desek.
Huśtawki
Plac zabaw bez huśtawek właściwie nie istnieje, nawet ten w przydomowym ogródku. Trzeba zatem zadbać, aby się tam jakieś znalazły. I tu również można skorzystać ze sklepowych półek lub samodzielnie je wykonać.  Jeśli decydujesz się na samodzielność,  możesz wykorzystać do stworzenia wspaniałej huśtawki chociażby opony, tym razem jednak lepiej samochodowe (z traktora będą za duże). Świetną huśtawką okazuje się także prosta deseczka zawieszona na linkach.
Zjeżdżalnia
Tutaj samodzielne wykonanie nie jest już takie łatwe, dlatego warto skorzystać z propozycji firm specjalizujących się w tym. Małe, kolorowe zjeżdżalnie można kupić w sklepach z zabawkami. Produkuje je wiele firm np. Smoby. Można też wybrać się do sklepów z meblami ogrodowym tam znajdą się może nieco mniej kolorowe, ale równie dobre zjeżdżalnie drewniane.
Piaskownica, huśtawka i zjeżdżalnia to podstawa każdego placu zabaw, ale wyobraźnia podpowiada wiele różnych dodatkowych rozwiązań. Można do tego dodać domek na drzewie, albo indiański wigwam. Coraz częściej dodatkiem do podwórkowego placu zabaw stają się trampoliny i dmuchane zabawki. Pomysłów jest wiele i z pewnością warto z nich skorzystać.

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
    sexkamerki
  • załóż w darmowe konto ponad modelek czeka przed kamerkami na sex kamerki żwyo dołącz do największej społeczności z
    zalaniu warszawa
  • Fachowość oraz specjalistyczny sprzęt najwyższej technologii sprawiają, że wykonujemy swoją pracę profesjonalnie i w konkurencyjnych cenach!
  • optimal-osuszanie.pl
    zalany dom radom
  • dachu nierozważni sąsiedzi ulewy czy fala powodziowa mogą stać się przyczyną zalania domu sposób oto kilka rad jak osuszyć powietrze w