Robaki-bawiaki

Macie już wszystkie mikołajkowe prezenty dla Waszych dzieciaków?

 

Jeśli nie i będziecie kupować coś na ostatnią chwilę, to dziś publikuję ostatni przed Mikołajem wpis poświęcony zabawce. Nie będzie to jednak koniec cyklu recenzji, bo przecież święta za pasem i zaraz trzeba będzie zacząć rozglądać się za prezentami pod choinkę.

 

Robaki-bawiaki to produkt marki Fisher-Price pochodzący z serii Brilliant Basics (błyskotliwie proste). Zabawka dedykowana jest dzieciom z grupy wiekowej 6-36 miesięcy. Produkt będzie doskonałym prezentem dla dziecka półrocznego (najlepiej takiego, które samodzielnie siedzi) lub rocznego, które chętnie, przez jakiś czas zajmie się zabawką. Dwulatek wydaje mi się jednak zbyt „poważny” aby na dłużej zainteresować się robakami.

 

 

Zabawa bawiakami polega na wciskaniu robaków do dziur, w których są umieszczone i naciskaniu, przekręcaniu, przesuwaniu i ciągnięciu przycisków, które sprawiają, że robaki wyskakują do góry z swoich „dziupli”. Dzieciom ogromną frajdę sprawia zarówno uderzanie w stworki aby się schowały, jak i moment, kiedy wyskakują. Jedna i druga czynność połączona jest z efektami dźwiękowymi a kolorowe elementy zachęcają do manipulacji. Wspomniane dźwięki to nie irytujące, wygrywane melodyjki a odgłosy przekręcania, cichej piszczałki, czy sprężyny.

Dodatkowo po dotknięciu robaki delikatnie się kołyszą. Zabawka nie wymaga baterii.

 

Produkt sprzedawany jest w estetycznym, kartonowym, półotwartym pudełku, pozwalającym sprawdzić sposób działania robaków.

 

Zabawka posiada certyfikat CE a karton, w którym jest umieszczona może być surowcem wtórnym.

Cena robaków w zależności od miejsc zakupu kształtuje się w przedziale 55-80 zł. Jeśli odniesiemy się do najniższej ceny jaką znalazłam, to wydaje się być ona adekwatna do jakości i funkcji zabawki.

 

Bawiaki z pewnością są zabawką pobudzającą ciekawość i  rozwijającą zdolności manualne. Uczą przewidywania skutków działania i mogą być pretekstem do rozmowy o kolorach.

 

Zalety:

– rozbudzają ciekawość

– rozwijają zdolności manualne

– uczą przewidywania

– sprawdzony i godny zaufanie producent

– półotwarte opakowanie

 

Wady:

– zbyt szeroko określona grupa wiekowa

 

Ocena: 5-/5

 

Categories
Dziecko  
Tags