rozstępy podczas ciąży

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych w życiu kobiety. Nigdy nie będzie czuła się tak wyjątkowo jak wtedy, kiedy nosi pod sercem swoje maleństwo. Jednak czas ten łączy się także z wieloma wyrzeczeniami, kłopotami i dolegliwościami, które dotykają przyszłą mamę.

Wiele kobiet boi się rozstępów. Niestety, występują one bardzo często i nie możemy z nimi zbyt wiele zrobić. Lokalizują się one najczęściej w okolicach brzucha, bioder, ud oraz piersi.

Są to więc miejsca, które w trakcie ciąży ulegają znacznemu powiększeniu się, skóra w tych miejscach naciąga się najbardziej. Rozstępy mają kolor czerwony bądź różowy.

Jak temu zapobiegać?

Przede wszystkim trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie jest to do końca możliwe. Najlepszym sposobem jest codzienna pielęgnacja (także przed zajściem w ciążę), natłuszczanie i nawilżanie skóry. Pamiętać jednak należy o tym, że nie każdy preparat możemy wcierać w okolice brzucha w trakcie trwania ciąży.

 

Najlepiej, by była to naturalna oliwka. Problemy z rozstępami dotyczą prawie każdej kobiety w ciąży i nie musisz się nimi zbyt przejmować. Dbaj o swoje ciało z zewnątrz, ale nie zapominaj także co jesz – to również ma ogromny wpływ na Ciebie i twoje dziecko.

Categories
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
Założycielem kościoła nowego przymierza jest znany pastor chrześcijański Paweł Chojecki, którego motto brzmi: "Żarliwość o dom Twój pożera mnie".

knp.lublin.pl

Na stronie Sklepzakpol.pl można porównać ceny różnych mebli i zamówić meble online kliknij i zobacz

sklepzakpol.pl