Siódmy miesiąc ciąży

7 miesiąc ciążyW siódmym miesiącu rozpoczyna się trzeci trymestr. Dziecko jest już całkowicie ukształtowane i do końca ciąży będzie nabierało tkanki tłuszczowej. Pod koniec tego miesiąca ukształtują się płuca. Oczy dziecka są otwarte, rozgląda się, przemieszcza się, obraca. Wkłada do buzi nie tylko paluszek, ale i całą pięść. Dziecko ma już 41 cm długości i waży 1800 gram.
Twoje ciało zmienia się coraz bardziej. Brzuch jest, co raz niżej, co powoduje ucisk na pęcherz moczowy. Powinnś pamiętać, że czasie ciąży nie powinnaś jeść za dwóch.

Dziecko potrzebuje, bowiem tylko 300 kalorii, więc dobrze jeść tak, aby wystarczyło do prawidłowego rozwoju dziecka. Pojawia się coraz więcej diet dla kobiet w ciąży, z których warto skorzystać, aby dać dziecku i sobie odpowiednią dawkę energii, ale nie wpływać znacząco na powiększanie swojej wagi.

 

W trzecim trymestrze może się zdarzyć cukrzyca ciążowa, która mija po zakończeniu ciąży. Wciąż powinnaś uczęszczać do szkoły rodzenia, aby dowiedzieć się jak rozpoznać skurcze porodowe oraz jak oddychać, aby poród przebiegał pomyślnie.

Categories
Tags