Sposoby na gorączkę u maluszka

gorączka u dzieckaU najmniejszych dzieci większość chorób przebiega z udziałem gorączki. Niektórym maluchom wystarczy podać dawkę paracetamolu lub ibuprofenu i gorączka spada, ale niestety nie u wszystkich tak się zdarza. Oto kilka sprawdzonych sposobów na obniżenia wysokiej gorączki u maluchów.
Od kiedy mówimy o gorączce?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że u dzieci z gorączką mamy do czynienia dopiero wówczas, gdy na termometrze pojawi się wartość powyżej 38 stopni. Warto jednakże zaznaczyć, że reakcja na podwyższoną temperaturę u każdego malca może być inna i zdarza się, że już kilka dziesiątych powyżej 37 stopni powoduje, że dziecko nie ma na nic siły.

Leki
Kiedy na termometrze pojawi się już więcej niż 38 stopni nie należy wpadać w panikę. W pierwszej kolejności trzeba podać leki przeciwgorączkowe dokładnie w dawce podanej na opakowaniu. Jeśli gorączka rośnie lub przez dłuższy czas nie spada najlepiej zgłosić się do lekarza.

Okłady
To bardzo stara i za razem niezwykle skuteczna metoda na obniżenie gorączki. Zimne okłady powinny znaleźć się przede wszystkim na czole. jeśli temperatura nie spada można położyć również okład na brzuchu. Można także przecierać skórę wilgotną ściereczką  na karku raz pod kolanami.

Chłodna kąpiel
Zamiast okładów można wykorzystać do obniżenia gorączki również chłodną kąpiel. Starszym dzieciom można zrobić szybki prysznic, natomiast młodsze zanurzyć na kilka minut w letniej wodzie. Trzeba pamiętać, żeby woda nie była bardzo zimna.

Categories
Dziecko  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
profesjonalny sklep z urządzeniami detektywistycznymi kamery w zegarkach długopisach okularach dyktafony urządzenia do podsłuchu lokalizatory gps

sklepdetektywa.com

span class f lis uzyskanie podpisu elektronicznego epuap aby wysłać wniosek elektronicznie w rejestrze praktyk zawodowych należy