Szkolne zakupy – bez stresu!

szkolne-zakupy-–-bez-stresuPoczątek roku to ciężki okres dla rodziców. Nieuchronnie zbliża się nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejne wyzwanie w postaci kolekcjonowania szkolnej wyprawki.

Napięty do granic możliwości domowy budżet i nieokiełznane zapędy zakupowe naszych milusińskich – ta kombinacja potrafi skutecznie zrujnować (jeszcze) wakacyjne humory. Aby temu zaradzić, przygotowaliśmy miniporadnik. Oto 5 kroków do bezstresowych zakupów z twoim dzieckiem!

1. Zrób listę.

W ten sposób nie tylko nabierzesz pewności, że wszystkie niezbędne rzeczy znajdą się w szkolnym tornistrze na czas, lecz również unikniesz dodatkowych kosztów! Trzymając się dokładnie naszych notatek, dużo łatwiej będzie nam uniknąć zbędnych, kierowanych chwilowym impulsem wydatków. Zabierz listę ze sobą na każde zakupy i wykreślaj kolejne pozycje w ramach kompletownia kolejnych elementów wyprawki.

2. Sprawdź, co już masz.

Czy plecak dziecka jest nadal w dobrej formie? Rozpoczęcie roku szkolnego to idealna okazja na zrobienie generalnych porządków w biurku i szafie dziecka. Sprawdź dokładnie stan posiadanych przyborów do malowania i pisania – zdziwisz się, jak znacznie skróci się Twoja lista zakupów! Czy za małe ubranka nadają się do przekazania młodszemu rodzeństwu/kuzynom/sąsiadom? Zastanów się, czy w zamian nie możesz odkupić taniej niepotrzebne podręczniki lub elementy szkolnej wyprawki.

3. Odpowiednio wcześniej zaplanuj zakupy

W przypadku dużych zakupów najlepiej podzielić swoją listę na kategorie (np. podręczniki – przybory – ubrania) i zaplanować zakupy tak, aby w jednym dniu skupić się tylko i wyłącznie na wybranej części. Pamiętaj, że chaotyczne zakupy to nie tylko duży stres i konieczność spędzenia wielu godzin w sklepie, lecz również dodatkowe wydatki. Miej również świadomość, że niektóre elementy szkolnej wyprawki mogą być w danym momencie niedostępne.

4. Pozwól dziecku wybrać szkolną wyprawkę.

Gdy twój milusiński poczuje, że ma coś do powiedzenia w doborze potrzebnych przyborów szkolnych, rozbudzi to w nim jeszcze większy entuzjazm związany z rozpoczęciem szkoły! Nie oznacza to jednak, że powinnaś dać mu wolną rękę w wyborze akcesoriów. Dużo rozsądniej niż na zachciankach dziecka, jest bazowanie na własnym doświadczeniu i rozwadze. Dlatego najlepiej wyselekcjonować trzy alternatywne rozwiązania, które pasują naszym wymaganiom pod względem ceny i jakości, a następnie pozwolić dziecku wybrać tę, która najbardziej się mu podoba.

5. Kupuj on-line

Trudno wyobrazić sobie tańszego i wygodniejszego sposobu na zakup ubrań i akcesoriów dla dzieci. Możliwość łatwego porównania cen, a także liczne rabaty na akcesoria szkolne (znaleźć je możesz m.in. na stronie Kupon.pl) sprawiają, że coraz więcej rodziców (w tym roku ponad 20%) wybiera tę formę kolekcjonowania szkolnej wyprawki. W dodatku wspólne zakupy w domowym zaciszu będą dużo przyjemniejsze niż zatłoczone centrum handlowe! Zaoszczędzony czas możecie przeznaczyć na wspólne rozkoszowanie się ostatnimi dniami wakacji.

Categories
blog  
Tags

Warto również zobaczyć

Wykonanie: Altweb.pl - tworzenie i pozycjonowanie stron www
    simply signs nw
  • simply signs signage manchester are professional sign makers based in oldham offer a nationwide service throughout the uk with high quality bespoke