Wyprawa dla noworodka

Przyjście dziecka na świat jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. W związku z tym, warto przygotować się do niego najdokładniej i najlepiej jak tylko możemy; musimy zając się tym również odpowiednio wcześnie.

W tym celu powinniśmy przygotować wyprawkę i dla noworodka, i dla samego siebie. Przede wszystkim matka dziecka powinna skomponować dla siebie torbę zawierającą rzeczy przydatne podczas pobytu w szpitalu, jak ubrania czy kosmetyki. Trzeba też wziąć parę rzeczy do pielęgnacji noworodka: mydło dla niemowląt, emulsję do kąpieli i zasypkę a także odpowiedni balsam albo oliwkę dla dzieci. Oprócz tego przydadzą się pieluchy i delikatny, miękki ręcznik.

Większość szpitali oferuje pacjentkom na „porodówce” wanienki, w których można wykąpać dziecko, ale warto dowiedzieć się czy na pewno taka opcja istnieje. Gdyby nie było takiej możliwości to bez obaw – sama wanienka nie jest zbyt kosztownym wydatkiem.  Dobrze jest także zadbać o specjalny termometr do pomiaru temperatury wody zanim przystąpimy do wykąpania noworodka.

Categories
blog  
Tags